K účasti na workshopech se prosím hlaste současně s registrací na kongres. V případě zájmu o účast POUZE na workshopu využijte také přihlašovací formulář. Registrace k účasti je závazná po úhradě účastnického poplatku. Kapacita jednotlivých workshopů je omezena, přihlášky jsou zpracovávány dle pořadí doručení.


LÉKAŘSKÉ WORKSHOPY

                                                                   (pre/post-kongresové)

19.4.2023

Název workshopu: Tipy a triky v intenzivní péči v pneumologii

Místo konání: Plicní klinika LF UK a FN Hradec Králové

Čas: 08.30-16.00

Anotace:

Vážené kolegyně, vážení kolegové, v rámci tradičního kongresu Hradecké pneumologické dny, které se letos konají již po sedmadvacáté, jsme pro Vás připravili oblíbené předkonferenční workshopy. Jedním z nich je workshop metod používaných v akutní pneumologické praxi. Vybrali jsme pro Vás tým zkušených lektorů, který se s Vámi podělí o praktické klinické zkušenosti s použitím metod ventilační podpory, použití vysokoprůtokové oxygenoterapie v léčbě akutního respiračního selhání, ultrazvuku v diagnostice plicních patologií a bronchoskopie k akutnímu ošetření dýchacích cest. V úvodní části kurzu získáte krátký teoretický přehled o možnostech, které tyto metody pro moderního pneumologa mohou poskytovat. V druhé části budete mít možnost si prakticky vyzkoušet napojení pacienta na NIV podporu, nastavit ventilátor, vybrat vhodnou masku, rozpoznat nevhodně zvolené ventilační schéma. Vyzkoušíte si použití vysokoprůtokové oxygenoterapie. Budete mít možnost vyzkoušet si použití ultrazvuku v diagnostice základních plicních patologií, zaměříte si výpotek, poznáte pneumothorax a známky srdečního selhávání. Díky modernímu simulátoru bronchoskopického vyšetření si budete moci vyzkoušet odsátí dýchacích cest, vytažení cizího tělesa a zvládnutí krvácení z dýchacích cest. Těšíme se na Vás v Hradci Králové na Plicní klinice 19.4.2023. Tým organizátorů - Vratislav Sedlák, Michal Kopecký, Martin Blažek, Mikuláš Skála, Ondřej Kudela.Program - Workshop Intenzivní péče v pneumologii (19.4.2023)

19.4.2023


22.4.2023

Název workshopu: "MEDICAL WRITING" pro duchem mladé pneumology

Místo konání: salonek EA Congress hotel Aldis, Hradec Králové

Čas: 08.30-14.30

Lektoři: Zelalem Temesgen, M.D., Mayo Clinic, Rochester, RNDr. Michal Svoboda, MUNI Brno

Anotace:

V prvním části tohoto WS vystoupí pan profesor Temesgen z US s radami jak správně napsat rukopis určený pro kvalitní odborný časopis. Jeho sdělení bude interaktivní, umožní se zeptat na to, co jsou hlavní kritická místa při přípravě kvalitního rukopisu. Ve druhé části bude v podobném gardu vystupovat statistik pan doktor Svoboda z MU Brno, který se dlouhodobě věnuje analýze a interpretaci výzkumných dat.


22.4.2023

Název workshopu: Nové trendy interpretace výsledků funkčního vyšetření

Místo konání: Plicní klinika LF UK a FN Hradec Králové

Čas: 09.00-12.00

Anotace:

Kolegové ze Sekce funkčního vyšetřování nás prakticky seznámí s novinkami v interpretaci výsledků funkčního vyšetření plic. Nová strategie publikovaná Evropskou respirační společností se týká všech našich pacientů. Je to něco nového, často se těchto novinek zbytečně obáváme. Na příkladech nemocných a zdravých osob si ukážeme jak správně využít výhody nového přístupu k interpretaci výsledků. Možná budete překvapeni, jak to je jednoduché a užitečné při hodnocení spirometrie a bronchodilatačních testů, případně při hodnocení výsledků měření plicní difuze. Tento WS bude probíhat v budově Plicní kliniky v areálu FN Hradec Králové (1. patro, budova č. 14), občerstvení pro registrované účastníky zajištěno.